camfrog

CAMFROG OWNER NELER YAPABİLİR

Camfrog da bilindiği üzere çok sorulan sorulardan biride owner nedir.  Bu sayfadaki konumuzda bu konu hakkında silere bilgi vericem.

Camfrog sitesinde owner renk olarak kırmızı ile belirtilmiştir. Kırmızı renkli owner nick üzerine mausu getirdiğinizde küçük bir kutcuk içerisinde kanal sahibi olarakda belirtilmektedir.

Peki şimdi bu soruyu sorduğunuz düşünüyorum 🙂 bu kanalda çok sayıda kırmızı yani owner var.

Evet bir camfrog sohbet odasında çok sayıda kırmız renk yani owner olabilir kanalın asıl sahibi /addowner nick şifre   bu sıralama ile istediği tüm nicklere kanal sahibi owner verebilir bunun sınırıda asla yoktur.

Şimdi gelelim Ownerler neler yapabilir aslında camfrog kısa ası ile cf  🙂 kullanıcılarının en çok hoşlandığı kısımda budur. 

Mesela kanalda istemidiğiniz birimi yada cam görüntüsü uygunsuz veya hoş olmayan şeylermi yazıyor işte orda owner yetkinizi şu komut ile /kick nick kanal geneline yazıp o kişiyi kanaldan hemen atıyorsunuz.

Bilmeyenlerinizde vardır mutlaka birde şöyle bir yöntem var kişiyi atarken uyarı/ not yazmak istiyorum evet buda mümkündür.

/kick nick güle güle
/kick nick kanal genelinde lütfen seviyeyi bozmayınız
/kick nick lütfen cam görüntünüzü değiştiriniz.

veya kanaldan mı çıkacaksınız havalımı olsun işte bu kısmıda çok güzeldir. 🙂 burada kick yazısından sonra kendi nickinizi yazıyorsunzuz ve notuzu yazıp enter tuşuna basıp kanaldan çıkmış oluyorsunuz yani kendiniz atyorsunuz. 🙂

/kick nick herkeze iyi geceler >> gibi bir not yada hayal gücünüzde ne var ise orası size kalmış.

Ownerin diğer yapabildiği şeyler nelerdir?

Kötü kullacıları /kick yönetimi ile kanaldan atmayı belirtmiştik ilk olarak peki bu kişi tekrar gelirse bunu engellemeninde yöntemleri var tabiki devreye /punish nick kodu devreye giriyor.

Bu komut ise kişiyi bir süre kanaldan uzak tutmaya yarıyan bir koddur. /punish engellenen kişi bu komut sonrasında yazı yazamaz ve kanalda yazılanı göremez.

Birde daha etkili yöntem vardır ki kişi asla o kanala giremez o yöntem ise /ban nick yöntemidir. Kişinin kullandığı bu nick asla kanala giremez.

Bir diğer ownerin yapabildikleri ise mikrofonda istenemeyen sözler konuşuluyor hemen burada ownerler devreye girer ve engellemesini yapar bunun komutu da /blockmic nick ama bunun daha kolay yöntemide vardır. Mikrofonda görünen nick üzerine gelip sağtıkladığınızda miçblok olarak görünecektir işareti gördüğünüde tıklamanız yeterlidir.

Micblok yaptığınız kişi mikrofondan düşer ver nick görüntüsü şeffaf bir görüntü alır eğer tekrar açmak ister iseniz /unblockmic nick yazmanız yeterlidir. Yada nick üzerine gelip mikrofon engelini kaldır yazan yere tıklamanız halinde bu engel kalkacaktır.

Ownerlerin daha bir çok  kanal genelinde yapabildiği özellikler vardır ama şimdilik bunları bilmenizde fayda var.